جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧-
اخبار > موافقت‌نامه همکاری درزمینه طراحی و پیاده‌سازی نظام تنظیم‌گری صنعت نفت و گاز امضا شد


  چاپ        ارسال به دوست

بین ستاد توسعه فناوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ و فدراسیون صنعت نفت ایران؛

موافقت‌نامه همکاری درزمینه طراحی و پیاده‌سازی نظام تنظیم‌گری صنعت نفت و گاز امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال سنگ و فدراسیون صنعت نفت ایران باهدف طراحی و پیاده‌سازی نظام تنظیم گری(Regulation) با همکاری  بخش خصوصی در صنعت نفت و گاز به امضاء رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، توسعه فناوری و نوآوری در یک صنعت خاص نیازمند ایجاد نگاه نظام‌مند و فرآیندی به این مقوله و قوانین و مقررات آن در نهادهای دولتی و بخش خصوصی است. از این رو لازم است تا در قالبی یکپارچه و هدفمند فرایندهای توسعه و مدیریت فناوری و نوآوری در صنعت نفت و گاز تدوین و پیاده سازی شود تا این امر از عدم شفافیت در فرایندهای صنعت نفت و گاز جلوگیری کند.

به همین منظور نیاز است تا نظام تنظیم مقررات و قوانین یکپارچه در صنعت نفت و گاز با توجه به این موارد طراحی و پیاده سازی شود.  در این راستا موافقت‌نامه‌ای  بین ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت و گاز و ذغال سنگ و فدراسیون صنعت نفت ایران در زمینه طراحی و پیاده‌سازی  نظام تنظیم گری صنعت نفت و گاز  به امضا رسید.

 بر اساس این توافقنامه تلاش می شود تا با توجه به مدل های کارآمد بین المللی و شرایط داخلی کشور ، نظام تنظیم گری توسعه فناوری و نوآوری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران طراحی شود.

براساس این گزارش این توافقنامه روز چهارشنبه13 اردیبهشت در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضای طرفین رسید.


١٣:٥١ - 1396/02/17    /    شماره : ٢٣٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir