دوشنبه ٠١ مهر ١٣٩٨-
گستره فعالیت ها

گستره فعاليت‌ها

     ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت، گاز و ذغال‌سنگ، نهادی دولتی است که همسو با سیاست‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اسناد بالادستی کشور و با استفاده از توان فنی، دانشی و مشارکت نیروهای متخصص و مجرب خود و بهره‌گیری از حمایت و همراهی ذی‌نفعان کلیدی و شرکت‌های دانش بنیان بخش خصوصی و مراکز تحقیق و توسعه و دانشگاه ها، پژوهشگاهها و پارک های علم و فناوری معتبر داخلی و خارجی و همچنین بهره مندی از کارآمدترین و روزآمدترین استانداردها و روش های مدیریتی، فناوری‌های موردنیاز در صنعت نفت، گاز و ذغال‌سنگ را توسعه و ارتقاء مي‌بخشد و این صنایع را به پيشرفته‌ترین فناوری‌های ارزش آفرین مجهز مي‌نماید. این ستاد، به عنوان عالی ترین حامی و پشتیبان در تصمیم گیری، سیاست گذاری و تسهیل گری در طراحی، استقرار، پیاده سازی و نظارت بر حسن اجرای برنامه توسعه فناوری کشور ایفای نقش می نماید.

     فعالیت های ستاد، بر پایه به گزینی از آخرین یافته های فناوری، مهندسی مجدد، بومی و تجاری سازی فناوری‌های موردنیاز به منظور کاهش وابستگی، افزایش قدرت چانه زنی و ایجاد موقعیت رقابتی برتر در صنعت نفت، گاز و ذغال‌سنگ در عرصه منطقه‌اي و بین‌المللی انجام می‌گیرد.

     فعالیت اصلی ستاد، مشارکت و همکاری در سیاست گذاری، تنظیم گری، تسهیل گری و ارائه خدمات توسعه و ارتقای فناوری در صنایع نفت، گاز و ذغال‌سنگ مي‌باشد.

    اين ستاد، با رعایت الزامات زیست محیطی و اخلاق حرفه ای، خدمات خود را در بهترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان ممکن و هزینه بهینه به ذی‌نفعان عرضه کرده و تلاش مي‌نمايد با ارائه کارآمدترین و روزآمدترین فناوری‌ها، سودآوری بلندمدت، منافع عادلانه و قدرت رقابتی برتر و پایدار را برای صنعت نفت، گاز و ذغال‌سنگ تأمين كند.

    اين ستاد مي‌كوشد كه نهادی پویا و نوآور باشد و با ايجاد محیطی سرشار از انگیزه برای کارکنان و همکاران خود به کرامت انسانی ارج بگذارد.


©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محفوظ می باشد.www.isti.ir